A polgári vitacsoport lefektette az új uniós költségvetésről szóló viták alapját
Brüsszelben 150 európai polgár részvételével megkezdődtek a megbeszélések az új európai hosszú távú költségvetésről. Ezen az első ülésen az uniós költségvetés hatókörének értelmezésére és a pénzügyi támogatás szempontjából elsőbbséget élvező területek megvitatására összpontosítottak.
A résztvevők a legfontosabb kihívások és lehetőségek feltérképezésével igyekeztek meghatározni, hogy az uniós finanszírozás miként javíthatja leginkább a polgárok mindennapi életét. Előzetes javaslatokat terjesztettek elő, amelyek a további megbeszélések alapját képezik majd.
A májusi záróülés végére a résztvevők számos megvalósítható ajánlásról fognak megállapodni. Ezeket az Európai Bizottság elé fogják terjeszteni, hogy segítsék az uniós költségvetéssel kapcsolatos jövőbeli munkát.

Alakítsuk együtt a jövőt: vita a nemzedékek közötti méltányosságról
Képzeljen el egy olyan EU-t, ahol a generációk összefognak egymással egy virágzó társadalomért. Mit szeretne, hogyan nézzen ki ez a társadalom? És mit kellene tennünk most, a jelenben ahhoz, hogy az elképzelésünk valóra váljon?
Az Európai Bizottság arra kéri Önt, hogy segítsen a nemzedékek közötti méltányossággal foglalkozó úttörő jellegű stratégia kidolgozásában.
Ezen a platformon megoszthatja velünk, hogy Ön szerint mire kellene kiterjednie és miben kellene megnyilvánulnia a nemzedékek közötti méltányosságnak, miért fontos ez, és mi az, ami jelenleg hiányzik ezen a területen.

Elkezdődött a vita – ossza meg velünk véleményét az EU költségvetéséről
Ossza meg velünk véleményét, és segítsen meghatározni az Unió következő költségvetését! Mit gondol, hogyan tudna az európai költségvetés közvetlen és pozitív változást előidézni az Ön mindennapi életében?
2025-ben a Bizottság előterjeszti a 2028-ban kezdődő új hosszú távú európai költségvetés javaslatát, amelyről ezt követően az Európai Parlament és a tagállamok döntenek.

- Párbeszéd az ifjúsággal
Úgy érzed, figyelmen kívül hagyják a véleményedet? Ha igen, ez most változni fog. A közelmúltban közvetlen eszmecserét folytattunk az EU-ban és a világ más részein élő fiatalokkal, akik megosztották velünk elképzeléseiket.
Most rajtad a sor!
- Nemzedékek közötti méltányosság
Képzeljen el egy olyan EU-t, ahol a generációk összefognak egymással egy virágzó társadalomért. Mit szeretne, hogyan nézzen ki ez a társadalom? És mit kellene tennünk most, a jelenben ahhoz, hogy az elképzelésünk valóra váljon?
Ossza meg velünk véleményét és lépjen kapcsolatba más polgárokkal.
- Új európai költségvetés
Ossza meg velünk véleményét, és segítsen meghatározni az Unió következő költségvetését! Mit gondol, hogyan tudna az európai költségvetés közvetlen és pozitív változást előidézni az Ön mindennapi életében?
Ossza meg velünk meglátásait a következő uniós költségvetésről, és beszéljen róla más polgárokkal!
Mi is az a Polgári Részvételi Platform?
Ez az a fórum, amely teret biztosít Önnek ahhoz, hogy elmondja a véleményét és részt vehessen a mindannyiunkat érintő uniós szakpolitikák megvitatásában.
Az Ön visszajelzései a szakpolitikai döntéshozatali folyamat elengedhetetlen részét képezik. Mindenkinek a véleménye számít, ezért Önt is arra buzdítjuk, hogy ossza meg a fórumon meglátásait, javaslatait.
A valós idejű fordításnak köszönhetően Ön az EU 24 hivatalos nyelvének bármelyikén elmondhatja a véleményét, és kapcsolatba léphet polgártársaival. Építsük együtt Európát!
A polgári részvétel szakaszai
- RészvételOnline észrevételek
A Polgári Részvételi Platformon a polgárok megfogalmazzák saját elképzeléseiket, reflektálnak mások hozzászólásaira, valamint szavaznak is róluk
- VitaEurópai polgári vitacsoport
Az észrevételek beépülnek az európai polgári vitacsoportok munkájába, és hozzájárulnak az európai szakpolitikai döntéshozatali folyamathoz
- Követő intézkedésekFellépés a polgárok indítványaival kapcsolatban
A Bizottság rendszeres jelentések alapján megvitatja a vitacsoport által megfogalmazott indítványokat
- VisszajelzésAz eredmény átlátható közlése
A Bizottság tájékoztatja a polgárokat a szakpolitikai intézkedésekről
Ön közzétehet saját hozzászólásokat, helyeselheti mások észrevételeit, vagy megjegyzéseket fűzhet azokhoz. Hozzászólását az EU 24 hivatalos nyelvének bármelyikén megfogalmazhatja. A részvételhez be kell jelentkeznie az EU Login rendszerbe. Új fiók létrehozásához, kérjük, látogasson el az EU Login felületére.
Bejelentkezés után az „Új hozzászólás +” gombra kattintva hozhat létre új hozzászólásokat. Adjon címet a hozzászólásának, majd fogalmazza meg azt 150 és 1500 karakter közötti terjedelemben.
Önnek arra is lehetősége van, hogy megjegyzést fűzzön mások hozzászólásához, illetve helyeseljen más hozzászólásokat. A „helyeslés” hasonló funkciót tölt be, mint a „lájkolás” más közösségimédia-felületeken.
Hozzászólásai azonnal megjelennek a felületen, ezért Önnek tiszteletben kell tartania a részvételi szabályokat.
A Bizottság elkötelezetten védelmezi a személyes adatokat. Olvassa el az adatvédelmi nyilatkozatot.
Ezek a kérdések és válaszok a Polgári Részvételi Platform funkcióiról, technikai keretfeltételeiről, tartalmáról és témáiról, valamint a promóciójával kapcsolatos eszközökről szolgálnak tudnivalókkal.
Európai polgári vitacsoportok
Az Európai Bizottság egyik fő célkitűzése, hogy a polgárok nagyobb mértékben vegyenek részt a demokratikus folyamatokban és a szakpolitikák alakításában. Ennek szellemében a Bizottság európai polgári vitacsoportokat hozott létre, melyek az Európai Unió demokratikus életének állandó szereplőivé váltak.
Minden polgári vitacsoportban 150, a 27 tagállamból véletlenszerűen kiválasztott polgár vesz részt, tükrözve Európa sokszínűségét és képviselve a fiatal generációkat. A vitacsoportok ajánlásokat fogalmaznak meg a mindannyiunkat érintő kulcsfontosságú szakpolitikákkal kapcsolatban.
Kövesse figyelemmel a jelenlegi és jövőbeli vitacsoportokkal kapcsolatos legújabb fejleményeket.
